Ответы на вопросы

Як зрозуміти, ким я хочу бути?

Сучасний світ переповнений різноманіттям професійних напрямків. Щороку з'являються нові спеціальності та нові професії. Тому не важко розгубитися, обираючи свою. Та є сталі речі, на які можна опиратися при визначенні свого професійного майбутнього. І це твої здібності та вміння, твої вподобання на сьогодні і те, чому хотілось би навчатися. Проаналізуй свою діяльність сьогодні - що надихає? Чим можеш займатися довго і не втомлюватися? Де більше твоєї уваги та зацікавленості? А ще можна уявити в деталях те, яким ти бачиш своє майбутнє. З чого починається твій день, які люди оточують, як і над чим ти працюєш? Це дуже надихаюча вправа, сподіваюсь тобі сподобається. 
Також у відкритому доступі є тести з профорієнтації, які можна пройти самостійно або з психологом чи кар'єрним консультантом, зокрема:
🔹Тест на профорієнтацію Дж. Холланда (Голланда)
🔹 Визначення типу майбутньої професії (методика Е.А. Клімова)
🔹 Карта інтересів (модифікована методика А.Е. Голомштока). 
Отже, перша опора у визначенні професійного напрямку - це твої вподобання та вміння, другою опорою можуть бути потреби сучасного світу. Тому, було б добре ознайомитися з сучасними професіями та попитом на ринку професій. Це можна зробити на відповідних сайтах, наприклад: https://kariera.in.ua/ https://careerhub.in.ua/ 
Важливо давати собі час на те, щоби дослухатися до своїх внутрішніх побажань, відчувати поклик. Та якщо поки важко визначитися з професією, можна сміливо інвестувати час та зусилля у вміння, які точно знадобляться в більшості професій і звичайному повсякденні. Це знання іноземних мов, навички самоорганізації, проактивність, IT-навички, вміння домовлятися та співпрацювати, навички з управління фінансами, креативного мислення тощо. І найголовніше - не забувати про мрію! Саме з неї все починається. І ще важливо не боятися помилитися у виборі. В такій справі помилок не буває - є безцінний важливий досвід. Пам'ятай, що життя дарує безліч можливостей і ми можемо бути до них відкритими.