Ответы на вопросы

Як спілкуватися так, щоби подобатись людині?

Як спілкуватися так, щоби подобатись людині? Дякую за питання. Спілкування - це особливий дар для людей, тому ця тема дуже актуальна і цікава. Все життя людини проходить в комунікації. Багато свого часу ми проводимо саме спілкуючись. Спілкування - поняття більш ширше ніж говоріння: це переписка, паузи, знаки, читання, поведінка.
Що ж робить спілкування більш приємним і добрим для всіх його учасників? Перша умова доброго спілкування - це слухання! Слухання - це більше ніж сидіти напроти і бачити співрозмовника. Це одне з найголовніших умов побудови добрих стосунків між людьми. Слухаючи ми даємо зрозуміти людині, що те, що вона говорить, важливе і гідне уваги, що ми приймаємо людину такою, якою вона є.
Слухаючи, ми вповні допускаємо, що людина може відчувати, те, що відчуває, без осудження і критики. Робін Шарма говорив: "Проявляйте пристрастну цікавість до того, що вам говорять інші і просто слідкуйте за їх реакцією. Вони в вас просто закохаються. Швидко."
Другою умовою успішного спілкування можна виділити впевненість, що ви хочете сказати. Дайте собі час зорієнтуватися і чітко знати, що ви хочете відповідісти чи сказати. При цьому важливо приймати до уваги погляди та світогляд людини, відмінності культури, якщо вони є. Якщо на вашу думку співрозмовник помиляється і ваші почуття можуть бути зачеплені, все одно дайте можливість вповні висловитись, допустіть, що теоретично ймовірно все. Не допускайте вплинути емоціям на вас і перейти в бурні дебати поза фактами.
Корисно буде резюмувати сказане і для співрозмовника і для себе. Це вносить ясність і легкість в спілкування. Тон розмови і поза мають відповідати вашій готовності слухати, вони сприяють підтримці розмови і допомогають ділитись спостереженнями. Ще один інструмент може бути при нагоді - це гумор. Саме гумор знімає напругу і покращує контакт співрозмовників, головне, щоби він був доречний в контексті розмови. Це стартові рекомендації, та якщо важко познайомитися або є труднощі з підтримкою розмови, або легко познайомитися та важко підтримувати взаємини, можна звернутися до психолога на індивідуальну консультацію. В будь-якому випадку важливо пам'ятати, що реакції і поведінка інших залежить від їх настрою, життєвих обставин, самопочуття і ще багатьох факторів, на які ми впливати не можемо. Знаючи це, нам легше зберегти в розмові стійкість і впевненість, а відповідно контроль над ситуацію, що дасть змогу краще досягти своєї мети, наприклад, вповні проявити увагу до сказаного, зорієнтуватися з бажаною відповіддю і т.п. Щиро бажаю успіхів і насолоди від спілкування.